Láska

12. března 2014 v 20:28 |  Různé
Omlouvám se za menší neaktivitu. Posledních pár dnů bylo trochu náročných :/. Ale určitě to napravíme. :)

Láska je název pro silnou emoci nebo vztah vyjadřující k někomu nebo něčemu náklonnost. Tento pojem má více významů. Nemusí to být jen láska k jinému člověku (což je nejčastější), ale také třeba láska k vlasti (patriotismus) nebo můžete říct -Miluji ten film-. Takto je také označována ctnost (jedná se všemi s láskou).
Lásku rozdělujeme do několika kategorií:

1. Mezilidská láska

Nejčastěji slovo láska popisuje vztah mezi lidmi. Vyjadřuje silné citové zaujetí vůči jiné osobě (či osobám). V přítomnosti milované osoby pociťujete šťastné pocity. Láska může být oboustranná či jednostranná (neopětovaná).
-,,KLASICKÁ" LÁSKA: Vztah mezi dvěma osobami. Je založen na vzájemné důvěře a znalosti. Většinou se jedná o velmi silné přátelství obohacené o sex.
-ZAMILOVANOST: Silná touha a závislost na osobě. V nepřítomnosti dané osoby tíží zamilovanou osobu stesk někdy i žárlivost. Při zamilovanosti naprosto přehlížíte sebevětší chyby a nedostatky druhého.
-PLATONICKÁ LÁSKA: Velmi podobná lásce ovšem bez sexu.
-MATEŘSKÁ(PŘÍBUZENSKÁ) LÁSKA: Vyznačuje se pečováním o druhého a plněním jeho potřeb.
-LÁSKA K IDOLU: Častá pro teenagery. Jedná se o zbožňování osoby(nejčastěji slavné).

2. Sebeláska

Zdravé sebevědomí se dá označit za lásku k sobě samému. V tomto případě se jedná o ochotu člověka dbát o své tělo, zlepšovat se jak po fyzické, tak duševní stránce a tolerovat některé své nedostatky. Přehnaná láska k sobě samému spojená s přehlížením okolního světa se nazývá narcismus, podle řecké báje o krásném mladíkovi Narcisovi, který se zamiloval do vlastního odrazu na hladině studánky.

3.Neosobní láska
-LÁSKA K VLASTI
.LÁSKA K LIDSTVU


Teorie o lásce

Protiklady se přitahují- Lidé si vybírají partnery kteří se od nich odlišují. Někteří lidé to dělají aby svým dětem dodali co největší genovou rozmanitost.
Láska prochází žaludkem- Nejčastějším výkladem je posílení pocitů lásky k partnerovi, který nám uvařil, po výborném jídle.

Hnutí Hippies

Toto hnutí působilo převážně v 60. letech na území USA. Praktikovalo ideologii(volné lásky). Základem bylo vyjadřování lásky ke všem lidem bez rozdílu a v názoru, že sex se žádným způsobem neodlišuje od ostatních věcí, které spolu lidé mohou dělat. V podstatě neměli žádná tabu a sex byl zcela běžnou záležitostí.

Do komentu můžete napsat své zkušenosti s láskou ;))
Snad se vám článek líbil :))
Natt
 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kterého smajlíka používáte nejčastěji?

:D
:)
:(
:3
:*
O.o
-_-
jiný

Komentáře

1 Kačka (osobnivesmir.blog.cz) Kačka (osobnivesmir.blog.cz) | Web | 14. března 2014 v 19:31 | Reagovat

Láska má mnoho podob, kdybys psala seznam a rozepisovala bys ho, byl by sakra dlouhý. :)

2 Natt Natt | Web | 15. března 2014 v 0:28 | Reagovat

Ano, to má. Ale aspoň to základní :) Popřípadně si řekněte jestli chcete nějaký článek na nějaké téma :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama